Nuotolinis ugdymas

Mieli tėveliai!

Šiomis dienomis daugiau laiko praleidžiame namuose, mažiau važiuojame, ne tiek daug skubame. Daugiau laiko turime apmąstymams ir kūrybiškiems sprendimams. Tegu ir šios Kalėdos bus tokios – atsakingesnės, sąmoningesnės. Dovanokime vieni kitiems daugiau šilumos ir mažiau pirkinių, panaudokime tai, ką įprastai planuotume išmesti: įdėkime širdies į dovaną, ar į jos pakavimą. Kaip tai padaryti? Siūlome tris paprastus sprendimus – išbandykite juos ir pajusite Kalėdas!

Dovanojame kalėdines dirbtuves ir kviečiame jomis dalintis su kitais:

Dovanų pakavimas: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1ENfdj-EDe8imDqfsIve4iTr_bop1R-87t1IU_9WXNOOvhcGKdyQSFye0&v=KFkMY0oFgk0&feature=youtu.be

Vonios burbulų ir kūno šveitiklio gamyba: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR01_9RD09k-xQvztTyWX4vWISENC0cE9hjfWMc1JDrS8JplI6cqABGwdk8&v=atG7vTElILE&feature=youtu.be

Dekoracijos: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2QO36740o7gKfHYHx9wT1BJSSP5Jt8s6mxQ5M_lLhVsQLp1fBI6qqUhvU&v=pQqIOQojb1U&feature=youtu.be

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės kreipimasis

Kreipiuosi į visus tėvus,

Gruodžio 14 d. Vyriausybė priėmė patikslintus sprendimus dėl karantino priemonių. Jie nėra lengvi. Šioje sudėtingoje situacijoje, kuri reikalauja ypatingo visuomenės solidarumo ir susitelkimo, privalome atsisakyti įprasto gyvenimo ritmo, apriboti jį dėl savo pačių ir mūsų visų ateities.

Nuo gruodžio 16 d. visas ugdymas, išskyrus kai kurias išimtis, vyks nuotoliniu būdu, tik ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos dirbs įprastai, jos galės priimti vaikus.

Tačiau rekomenduojama ateiti į ugdymo įstaigas tik tiems vaikams, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ir užtikrinti priežiūros namuose.

Labai prašome tėvelių: jei galite nevesti savo vaiko į darželį – taip ir padarykite. Darželiai ir jų personalas dirba šiuo sudėtingu laikotarpiu, nes kai kurie tėveliai dėl darbo specifikos ar kitų svarbių aplinkybių negali vaikų prižiūrėti namuose. Pirmiausia tai gydytojai ir vidaus reikalų sistemos darbuotojai. Situacijos šeimose labai skirtingos, bet tikime mūsų žmonių sąmoningumu ir atsakomybe. Jei tik įmanoma, pasilikite namuose.

Rūpinkimės savo vaikais, savo tėvais, galvokime vieni apie kitus, nes esame vieni nuo kitų priklausomi. Tikiu, kad ne griežta įsakymo raidė, kurią randama būdų apeiti, o visų mūsų sąmoningumas lemia kiekvieno iš mūsų elgesį pandemijos akivaizdoje.

Geriausia šių metų padovanota dovana ir džiaugsmas bus išsaugota vaikų, tėvų, senelių ir darbuotojų sveikata.

Svarbiausia dabar – visų sutelktumas, pagalba, dėmesys ir rūpestis vienas kitu.

Nuoširdžiai

Jurgita Šiugždinienė

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė

Kalėdų šventė

Kalėdų šventės labiausiai laukia vaikai. Belaukdami šių Kalėdų darželio darbuotojai turėjo pasitelkti išmonę – nėra lengva pandemijos sąlygomis sukurti šventę mažiesiems. Vis dėlto tradicinės šventės teko atsisakyti, reikėjo ieškoti kažko tokio, kas nustebintų – visų pirma vaikus. Galbūt šie metai yra puiki proga pradėti puoselėti naujas tradicijas ir kurti jas kitokias?!
Gruodžio 15 d. mūsų darželis klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Vaikai susirinko į Kalėdinę šventę, kurioje mažųjų laukė susitikimas su Kalėdų seneliu nuotoliniu būdu. Visi smagiai šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Nors Kalėdų senelis šiandien liko ekrane ir už lango, bet  sugebėjo pasveikinti vaikus ir perduoti vaikams maišą dovanų!

PATIKSLINTA INFORMACIJA DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO

Atsižvelgdama į visuomenėje kilusius klausimus dėl karantino priemonių, Vyriausybė patikslino kai kurias iš jų, taip pat ir dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo. 

Kaip ir iki šiol, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos galės dirbti įprastu būdu ir priimti vaikus. Darbas įstaigose organizuojamas laikantis jau įprastų būtinų saugumo sąlygų.

Vis tik rekomenduotume įstaigas lankyti tik  tiems vaikams, kurių tėvai ar globėjai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu ir užtikrinti vaikų priežiūros namuose. 

Nėra nuotraukos aprašymo.

Kalėdos tikrai bus! – garsiai pasakė Kalėdų Senelis.

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje, Vyriausybė priėmė sprendimą griežtinti karantino sąlygas - nuo gruodžio 16 d. įsigalioja sugriežtintos pandemijos valdymo priemonės.

Nutarimas įsigalioja nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00 val. Karantinas pratęsiamas iki 2021 m. sausio 31 d. 24 val.

Ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus ugdomus vaikus, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Šiemet viskas kitaip, tačiau neleiskime karantinui sustabdyti vaikų tikėjimo stebuklu!

Kalėdos tikrai bus! - garsiai pasakė Kalėdų Senelis.

Susitikimas su Kalėdų seneliu įvyks antradienį gruodžio 15 d. (laikas nurodytas su pertraukomis). (Tiesioginis vaizdo skambutis vaikams, dovanėlių perdavimas pro langą ir nepakartojamos emocijos!)

8.30–9.00 - „Lapiukai“

9.00–9.30 – „Uogelės“

9.30–10.00 – „Meškiukai“

10.00–10.30 – „Voveriukai“

10.30–11.00 – „Gandriukai“

11.00–11.30 – „Riešutėliai“

11.30–12.00 – „Aviliukas“

15.30–16.00 – „Grybukai“

16.15–17.00 – „Žvirbliukai“

9.45 - "Boružėliai"

10.15 - "Šaltinėlis", "KIškeliai"

Dėl šventinių rytmečių

Gerb. tėveliai, informuojame kad šventiniai renginiai vyks:

Gruodžio 15 d. (grupėse)

„Boružėlių“ gr. -  10 val.„ ,“Kiškelių“ gr. – 10. 30 val.

Gruodžio 16 d. (salėjė)

9. 30 – „Uogelių“ gr.

10. 15 – „Lapiukų“ gr.  

11. 00 – „Aviliuko“ gr.

11. 45 – „Voveriukų“ gr.

12. 30 – „Meškiukų“ gr.

Gruodžio 17 d. (salėje)

9. 30 – „Riešutėlių“ gr.

10.3 0 – „Gandriukų“ gr.

11. 30 – „Žvirbliukų“ gr.

12. 30 – „Grybukų“ gr.

Gruodžio 18 d. (grupėje)

„Šaltinėlio“ gr. – 10 val.

Organizuojant šventes laikysimės šių pagrindinių principų:

 *   griežtai laikytis grupių izoliacijos ir organizuoti šventę grupėje (jei organizuojama salėje, po kiekvienos grupės renginio salė dezinfekuojama ir išvėdinama);

*   į įstaigas  draudžiama kviesti pašalinius asmenis (fotografus, pasakos personažus ir pan.); 

*   šventės organizuojamos tik vaikams  (kviesti tėvus draudžiama);
* vienoje grupėje dirba tie patys pedagogai ir jų padėjėjas (vengiama personalo kaitos);
*   laikytis saugumo ir higienos reikalavimų (patalpų valymas, dezinfekcija, vėdinimas, socialinė distancija, atlydintys ir priimantys vaikus dėvi kaukes);
*   vaikų ir darbuotojų sveikatos būklės stebėjimas;
*   karščiuojantys ar turintys peršalimo požymių, vaikai grupės veikloje nedalyvauja;
*   darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamų ligų požymiai, privalo likti namie ir konsultuotis su šeimos gydytoju.

Dėl ugdymo nuo gruodžio 9 d.

Gerb. tėveliai,

atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją šalyje ir vadovaudamiesi 2020 m. gruodžio 7 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1364 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo“, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo veiklą organizuojama remiantis šiuo teisės aktu (Nutarimas įsigalioja nuo š. m. gruodžio 9 d.), kuris reglamentuoja:

2.2.9.1. p. ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas vykdomi, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Ugdymo mokestis nelankantiems vaikams, kurių tėvai turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu, nebus skaičiuojamas gruodžio 9 d. iki gruodžio 31 d. Vaikams, kurie bus ugdomi namuose, bus užtikrintas nuotolinis ugdymas (vadovautis ugdymo namuose gairėmis). Nuotoliniu būdu besiugdantiems vaikams ugdymo mokestis nebus skaičiuojamas nuo š. m. gruodžio 9 d. iki gruodžio 31 d.

2.2.9.3 p. neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.

Nuotoliniu būdu teikiamos ir individualios švietimo pagalbos specialistų konsultacijos, pvz., logopedo.

Socialinę pašalpą gaunančių šeimų vaikams, kurie nelankys ikimokyklinio ugdymo įstaigos, sausų maisto davinių išdavimas nebus organizuojamas, kadangi jie nemokės ugdymo mokesčio.

Dėkojame už sklandų bendradarbiavimą ir saugokime vieni kitus!

Paroda „Kalėdinė snaigė“

Mielieji tėveliai,

Šiais metais prieš Kalėdas darželyje buvo paskelbtas šeimyninis projektas „Kalėdinė snaigė“. Parodoje dalyvavo vaikai kartu su savo tėveliais. Šeimos turėjo galimybę parodyti savo kūrybingumą ir išmonę gaminant snaiges. Parodoje visi pamatėme tokių netradicinių snaigių, kokių dar nebuvome matę. Jos išties buvo netradicinės kiek savo forma, tiek ir medžiaga iš kurios buvo pagamintos. Kiemą papuošė keptos, lipdytos, nertos, megztos, karpytos, lankstytos ir kitokios snaigės. Visus stebino snaigių formų įvairovė ir vaikų bei tėvelių kūrybiškumas.

Dėkojame, kad kartu kuriame Kalėdų dvasią ir kalėdinę nuotaiką darželio kieme, dalyvaujant parodoje „Kalėdinė snaigė“.

Būkite ir toliau tokie kūrybingi ir bendruomeniški!

Visus kviečiame pasigrožėti snaigėmis darželio kieme!

MES RŪŠIUOJAM

GERB. TĖVELIAI,

9 metus iš eilės organizuojamas unikalus aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“. Virš 1200 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvauja projekte ir suvienijusios jėgas rūšiuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas.

MŪSŲ DARŽELIS IRGI DALYVAUJA ATLIEKŲ (elektronikos ir baterijų) SURINKIMO PROJEKTE “MES RŪŠIUOJAM”.

Už priduotas atliekas gavome 60,6 taškų, kuriuos iškeitėm į sporto prekes.

Tad prašome prisijungti prie projekto ir iki gruodžio 11 d.  sunešti į darželio kiemą nebenaudojamą elektros bei elektroninę įrangą, panaudotas nešiojamąsias baterijas (galvaninius elementus), baterijų atliekas, padėti mums surinkti taškus ir iškeisti juos į prizus.

Džiaugiamės, kad dalyvaujate aplinkosauginiame projekte ir esate neabejingi mus visus supančios aplinkos tausojimui bei savo ir aplinkinių sveikatai!