Darželio darbas nuo lapkričio 9 dienos

Vyriausybės nutarimu visoje Lietuvoje nuo šeštadienio paskelbtas karantinas, kuris truks tris savaites (nuo lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d.).

Laikantis saugumo reikalavimų lieka dirbti vaikų darželiai, vyksta ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas (jei kyla rizika dėl galimo viruso plitimo, darželių veikimas gali būti nedelsiant stabdomas).

Dėl darželio lankymo sprendžia tėvai (nereikia teisinti nelankytas dienas, tik mokamas mokestis už ugdymą (1 EUR)).

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas. Patalpose neformaliojo ugdymo mokytojas galės dirbti su viena ne didesne kaip penkių mokinių grupe užtikrinant 10 kvadratinių metrų plotą vienam besimokančiam.

Kaukės – visur ir visada. Kartu su karantinu įsigalioja ir prievolė visose viešose vietose dėvėti apsaugines kaukes, nesvarbu, ar tai būtų atviros, ar uždaros patalpos. Kaukes turi dėvėti visi vyresni nei 6 m. asmenys. Privaloma, kad kaukės būtų prigludusios prie veido, dengtų burną ir nosį.

Vaikus tėvai su kaukėmis atveda iki įstaigos durų (į patalpas neužeidami).

Organizuojant veiklą, laikomės šių pagrindinių principų:

1. griežta grupių izoliacija. Vaikai nuolatos dalyvauja tos pačios grupės veiklose, vengiama skirtingų grupių vaikų kontakto patalpose, kuriose vykdoma veikla;
  2. atidaryti visi turimi  įstaigos įėjimai ir stengiamasi užtikrinti, kad  kiekviena grupė patektų į patalpas per atskirus įėjimus;
  3. vienoje grupėje dirba vienas ir tas pats pedagogas ir jo padėjėjas (vengiama pedagogų kaitos);
  4. saugumo ir higienos reikalavimų laikymasis (patalpų valymas, dezinfekcija, tinkamas vėdinimas, socialinė distancija, atlydintys ir priimantys vaikus dėvi kaukes);
  5. maksimaliai išnaudojamos galimybės ugdymo organizavimui lauke;
  6. skirtingose žaidimų aikštelėse žaidžia skirtingų grupių vaikai;
  7. renginiai, bendros veiklos uždarose patalpose kelių grupių vaikams neorganizuojamos.
  8. karščiuojantys ar turintys peršalimo požymių, vaikai grupės veikloje nedalyvauja.

Apie vaiko susirgimą COVID – 19 infekcija arba apie būtiną saviizoliaciją tėvai privalo pranešti grupės auklėtojai arba darželio administracijai.

Šiuo kritiniu metu kviečiame būti kaip niekada atsakingiems, saugoti save ir kitus!